O firmie

Nowoczesna DRUKARNIA oraz największa w Polsce i jedna z liczących się
w Europie TŁOCZNIA CD/DVD/WINYL

TAKT Sp. z o. o. to nowoczesna DRUKARNIA oraz największa w Polsce i jedna z liczących się w Europie TŁOCZNIA PŁYT CD/DVD/WINYL. Fabryka zlokalizowana jest w południowej części Polski – w Bolesławiu, niedaleko Krakowa. Firma posiada swoje Biuro Handlowe w Warszawie.

To prywatna firma z całkowicie polskim kapitałem, posiadająca długoletnie doświadczenie – 25 lat na rynku, założona w 1991 roku. Firma obsługuje polskich i zagranicznych Klientów. Początki swojej działalności – to była produkcja kaset magnetofonowych. W 1992 roku jako pierwszy w Polsce producent nośników audio TAKT podpisał umowę z IFPI i ZPAV a w 1997 roku firma rozszerzyła zakres usług, uruchamiając w zakładzie w Bolesławiu TŁOCZNIĘ płyt kompaktowych: CD Audio, CD ROM, CD Extra, CD Video.

W 1998 roku jako pierwszy w kraju, TAKT rozpoczął tłoczenie płyt DVD (DVD Video, DVD ROM).

Równolegle, począwszy od 1992 roku powstawała i rozwijała się DRUKARNIA TAKT.

Dziś to wiodący dział firmy, posiadający szeroką ofertę usług poligraficznych.

Prężnie rozwijająca się drukarnia TAKT dzięki wszechstronności wykonywanych prac, w oparciu o nowoczesne urządzenia poligraficzne, jest samodzielnym działem firmy oferującym szeroki wachlarz usług poligraficznych.

Przygotowanie lub adaptacja materiałów do druku jak i druk wszelkich materiałów poligraficznych dały możliwość kompleksowej obsługi produktów specjalnych. Poczynione w 2007 r. inwestycje w drukarnię i introligatornię rozszerzyły możliwości druku.

Ponad

0lat

doświadczenia

Zatrudniamy

0

specjalistów

Zrealizowaliśmy ponad

0

projektów

Ponad

0

otrzymanych nagród

Zadowolenie klientów jest miarą oceny naszych starań i nieustannego dążenia do doskonałości.

Dziś fabryka posiada rozbudowany park maszynowy, liczne hale produkcyjne i magazynowe oraz prężnie działający dział handlowy. Profesjonalny dział projektowy, który stanowią specjaliści posiadający doświadczenie praktyczne i teoretyczne, zajmuje się projektowaniem produktów na indywidualne zamówienie klientów. To kreatywny i dynamiczny zespół, którego zadaniem jest kreacja nowych produktów, w tym opakowań, książek, albumów, rysowanie siatek strukturalnych do projektów i w etapie końcowym tworzenie makiety czyli prototypu. Dział ten oferuje doradztwo techniczne oraz fachową pomoc przy projektowaniu, uwzględniając ściśle przyjęte założenia klienta, pozostając w zgodzie z procesem produkcyjnym. Pasja i chęć tworzenia niepowtarzalnych produktów z wysokiej jakości materiałów, bardzo dokładnie wykonanych w połączeniu z profesjonalną, nowoczesną technologią na najwyższym poziomie, wpływają ogromnie na konkurencyjność firmy na polskim rynku.

Własny dział DTP to profesjonalizm przygotowania i sprawdzenia materiałów do druku. Proces produkcyjny jest całkowicie cyfrowy, w pełni kompatybilny z najnowszymi oprogramowaniami graficznymi: Adobe, Corel itp.

Potencjał drukarni to pełnoformatowe, wysokowydajne, zaawansowane technologicznie maszyny drukarskie. Bogato wyposażona introligatornia, wykonuje zlecenia standardowe jak i specjalne, dostosowane do potrzeb klienta. W pełni zautomatyzowana linia do produkcji książek w oprawie twardej odznacza się dużą wydajnością – 1 000 000 opraw na miesiąc. Proces produkcyjny jest częściowo monitorowany elektronicznie, co pozwala na nieustanne śledzenie produkcji i kontrolę wykonywanych prac, jednocześnie synchronizując pracę wszystkich działów.

Firma zatrudnia 500 pracowników, w pełni wykwalifikowaną kadrę oraz daje swym pracownikom szerokie możliwości rozwoju, stwarzając europejskie środowisko pracy.

Klienci, którzy nam zaufali

Nasza oferta obejmuje:
• opakowania ekskluzywne, na tekturach kaszerowanych okleinami (opakowania przestrzenne typu clamshell, opakowania typu „Premium”)
• opakowania kartonowe (w tym obwoluty)
• opakowania typu digipack, koperty
• książki w twardej oprawie
• książki w miękkiej oprawie HOT-MELT
• książki w miękkiej oprawie PUR
• eleganckie albumy
• broszury, zeszyty, plakaty
• premastering i authoring
• tłoczenie płyt CD/ DVD
• nadruk na płytach CD i DVD

Ponadto firma oferuje szeroką gamę uszlachetnień:
• lakier dyspersyjny, matowy, błyszczący
• lakier UV (w tym punktowo), matowy, błyszczący, z brokatem
• lakier puchnący
• laminowanie folią matową, błyszczącą, soft touch
• przetłaczanie wklęsłe, wypukłe
• hot stamping
• techniki łączone

Firma posiada nowoczesny, światowej klasy park maszynowyHeidelberg, Kolbus, Müller Martini oraz szereg certyfikatów, między innymi: ISO9001, ISO14001.

Dla TAKTu trendem jest JAKOŚĆ i doskonałość bez kompromisów, czego potwierdzeniem jest szereg nagród, które firma otrzymuje w konkursach gdzie oceniana jest jakość wykonywania produktów poligraficznych

Nagrody za nasze projekty

ZŁOTY GRYF 2017 za najlepszą jakość wykonania produktu poligraficznego

Kategoria „Opakowanie z nadrukiem”
Wydawnictwo WAJDA

ZŁOTY GRYF 2017 za najlepszą jakość wykonania produktu poligraficznego

Kategoria „Produkt wielobarwny w oprawie złożonej” 
MARILLION

ZŁOTY GRYF 2017 za najlepszą jakość wykonania produktu poligraficznego

Kategoria „Produkt informacyjno-reklamowy”
OSTATNIA RODZINA

DIAMENTOWY GRYF 2017

trzykrotny laureat nagrody ZŁOTEGO GRYFA za najlepszą jakość wykonania produktów poligraficznych

ART OF PACKAGING 2017

Zwycięzca w kategorii: Opakowanie Premium w konkursie
Wydawnictwo WAJDA

ART OF PACKAGING 2017

Zwycięzca konkursu – najlepsze opakowanie roku 2017
Wydawnictwo WAJDA

Nagrody za nasze projekty

Wielokrotnie otrzymane nagrody, w tym za najlepszą jakość produktów poligraficznych, najlepsze opakowanie roku w konkursach ogólnopolskich oraz w konkursach światowych przyznane nominacje, w tym do nagrody GRAMMY w USA, World Star na najlepsze opakowanie, odzwierciedlają wysoką JAKOŚĆ wykonywanych przez nas produkcji. Nagrody te pokazują naszą innowacyjność, kreatywność oraz konkurencyjność na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. Nagradzane produkcje są twórcze, designerskie, innowacyjne, marketingowe, technologiczne i przede wszystkim posiadają funkcjonalne rozwiązania, zaspokajające gusta coraz bardziej wybrednych konsumentów.

KONTAKT
 • TAKT SP. Z O.O.

  32-329 Bolesław
  ul. Wyzwolenia 2
  tel: +48 32 295 70 00
  fax: +48 32 642 48 33
  e-mail: office@takt.eu

 • BIURO HANDLOWE
  RYNEK POLSKI

  02-677 Warszawa
  ul. Cybernetyki 9
  Budynek IRIS
  tel.: +48 22 853 07 75
  fax: +48 22 853 07 75
  e-mail: info@takt.eu

 • BIURO HANDLOWE
  RYNEK ZAGRANICZNY

  32-329 Bolesław
  ul.Wyzwolenia 2
  tel.: +48 32 295 70 00
  fax: +48 32 642 48 33
  e-mail: info@takt.eu

 • Spółka zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-śródmieście w Krakowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, nr KRS 0000273423.

  Kapitał zakładowy: 170.430.000,00 PLN
  NIP: 637-20-86-024
  Regon: 120382402